Kaş Ekimi Nasıl Yapılır ?

FUE ile kaş ekimi sonrasında ömür boyu dökülmeyen ve istediğiniz gibi şekil verebileceğiniz doğal kirpikler elde ediliyor. Son derece başarılı sonuçların alındığı bu uygulama aynı zamanda oldukça da konforludur. Bu uygulamada kesi işlemi yapılmamaktadır. Kesi işleminin olmaması da hem iz oluşmasını hemde enfeksiyon riskini ortadan kaldırmaktadır. Yapılan işlem sonrasında kişi günlük yaşantısına devam edebilmektedir.

Kaş ve kirpik ekimi konusunda uzman olan Op. Dr. Alper Tuncel son yıllarda bu iki uygulamanın da bayanlar tarafından da sıklıkla tercih edildiğini bildirmektedir.

Genellikle bu uygulamaları hormonel bozukluk sebebi ile kaş ve kirpikleri olmayanlar, doğuştan ince ve seyrek olan kaş ve kirpikleri olan kişilerin tercih ettiklerini belirten Dr. Tuncel uygulama sonrasında kişilerin son derece doğal kaşlara sahip olduklarını bu uygulama sırasında da kesinlikle kesi işlemlerinin yapılmadığını vurguladı. Yapılan bu ekim işlemlerinin saç tellerinden yapıldığı için kaşlar zaman zaman uzamakta ve kesilmesi gerekmektedir.

Diğer uygulamalar olan saç ve sakalda olduğu gibi kirpik ve kaş ekimi uygulamalarında da ikinci bir sıklaştırma operasyonuna gereksinim duyulabilmektedir. Bu ikinci uygulama yoğunlaştırma uygulaması olmaktadır. Çok seyrek olan yada hiç olmayan kaş ekimlerinde bir sıkılaştırma operasyonuna daha ihtiyaç duyulmaktadır. Sıkılaştırma uygulamasından sonra kaşların boyanmasına bile gereksinim duyulmamaktadır.

Ekim nasıl yapılmaktadır ?

Kaş ekimi için gereksinim duyulan kıl kökleri FUE tekniği ile ense bölgesinden alınmaktadır. FUE tekniği için tasarlanmış olan ucu keskin 0.8-1 milimetre çaplı aletler kullanılarak buradaki kıl kökleri alınmaktadır. Bu yöntem ile toplanan saç kökleri, kaşların açısı ile uyum sağlayacak şekilde planlanarak kaş bölgelerine ekim işlemi yapılmaktadır. Ekim işlemi ise “implanter” adı verilen özel iğneler yardımı ile yapılmaktadır. İşlemler sırasında deride kesinlikle bir kesi işlemi yapılmamaktadır.

Kaş ekimi sonrası

Kaş ekimi sonrasında ekilen kökler 1 hafta kadar sonra yeni yerlerine adapte olmaktadır. Bu süre adaptasyon süresidir. Yeni ekilen saç kökleri ekim bölgesindeki kan damarları sayesinde beslenmeye başlarlar ve ekilen bölgede canlılıklarını sürdürürler. Dökülmemeye kodlu olan saç kökleri yeni bölgelerinde de ömür boyu dökülmeyecek şekilde varlıklarını sürdürürler. Ekilen bu yeni saç köklerine istenildiği gibi şekil verilebilmekte, tarama işlemleri yapılabilmekte, kesim işlemleri uygulanabilmektedir.

FUE tekniği en son uygulanan teknolojik bir uygulama

Ekim alanında teknolojinin bizlere sunduğu en son ve en yeni metod FUE ile “implanter” iğneleri kullanılarak kaş ekimi uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Bu yeni metod ile bölgeye ekilecek olan kirpikler, ters yönden girilerek ekildiğinden daha hızlı bir iyileşme sağlanıyor. Köklerde herhangi bir oynama olmuyor ve daha sık ekim yapılabiliyor.

Yapılan işlem sırasında herhangi bir kesi yapılmadığından bu bölgede enfeksiyon riski de oluşmamaktadır. Uygulamanın hemen sonrasında kişi günlük rutin sosyal yaşantısına geri dönebilmektedir. Yaklaşık olarak 1 – 1,5 saat süren bir işlemdir. Kaş ekimi işlemlerinden sonra genellikle sıkılaştırma işlemine gereksinim duyulmaktadır. Ekim sonrasında sıkılaştırma için bir işlem daha uygulanması yeterlidir.

Yorum yapın