Kaş Ekimi Sonrası Beyazlama Olur Mu ?

Yaş ilerledikçe kişinin genetik yapısına da bağlı olarak vücudundaki kıllarda beyazlamalar görülmektedir. Bu beyazlamalar kişiye göre farklı farklı bölgelerde görülebilmektedir. Burada bir sıralama yapmak gerekirse en erken saçın faul ve yan tarafları beyazlamaya başlar onu üst saçlar ve onu ense bölgesi takip eder. Vücut kılları en geç beyazlaşan kıllardır. Kaşlar ise çok ileri yaşlarda beyazlaşmaya başlarlar.

Ekilen kaşların beyazlama başlaması ise ense bölgesinin beyazlaması ile beraber başlayacaktır. Ekilen kaş kılları ense bölgesinden alındığından dolayı ense bölgesinde beyazlaşan saçlarla beraber kaşlarınızda beyazlaşır. Ekim yapılmayan bir kişide ense kılları kaşlardan daha erken beyazlaşacaktır. Fakat ekim yapılan kişiye ekilen kaşlar ense bölgesinden alındığından dolayı oradaki kıllarla beraber beyazlaşmaya başlayacaktır.

Kaş ekimi sırasında ense bölgesinden beyaz kıllar alınmamaya çalışır. Eğer bu bölgeden beyaz saç kökleri alınsa bile bölgeye ekilmeyeceklerdir.

Kaş bölgesine ekilen köklerin beyazlaması engellenebilir mi ?

Kaş bölgesine ekilen kılların beyazlamaması engellenemez. Fakat B7 vitamini takvisiyle beraber burada bulunan kılların beyazlaması geciktirilebilir.

Genetik faktörler kaş beyazlamasında etkilimidir ?

Genetik faktörlerin ekilen kaşların beyazlamasında oldukça etkisi vardır. Kaş ekimi yapmaya karar verirken mutlaka bunu göz önünde bulundurmalısınız. Eğer ailenizde saç beyazlaması erken yaşlarda oluyorsa bunu göz önünde bulundurarak kaş ekimi yaptırmaya karar vermelisiniz.

Ekilen kaşlar beyazlarsa boyanabilir mi ?

Ekilen kaşlarda tıpkı saçlarınızdaki gibi boyama işlemi yapılabilmektedir. Hatta birçok kişi uyum sorunu olmaması için saçları ile beraber kaşlarınıda boyatmaktadır.

Sonuç olarak

Kaşlarım acaba beyazlar mı diyerek kaş ekimi yerine suni bir görünüm olan kalıcı makyaj yaptırmaktansa beyaz kaş daha doğal bir müdahale olacaktır.

Kaş ekimi sonrası görünüml nasıl olmalıdır ?

Kaş ekimi uygulamaları abartılmadığı ve karşıdaki kişinin beklentileri doğrultusunda doğal bir görünüm elde etmek için gerçekleştirildiğinde ortaya son derece tatmin edici sonuçlar çıkmaktadır.

Yorum yapın